Bóg, Honor i Ojczyzna / God, Honour and Motherland

Wizyta w Amerykańskiej Częstochowie

on Wrz 28, 2017

Podczas oficjalnej wizyty delegacji MON w USA, Minister Obrony Antoni Macierewicz odwiedził sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w stanie Pensylwania 23 września, gdzie spotkał się z działaczami polonijnymi. Minister Macierewicz przybył do sanktuarium na zaproszenie Komitetu Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Klubów GP oraz ojców Paulinów, gospodarzy sanktuarium. Wraz z Ministrem w wizycie uczestniczyli m.in. attaché obrony RP w USA, gen. Cezary Wiśniewski, konsul generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski oraz

honorowy prezes naszej fundacji, por. rez. Karol Cierpica.

Spotkanie prowadził przewodniczący Komitetu, Tadeusz Antoniak, który powiedział o podniesieniu sojuszu polsko-amerykańskiego na inny poziom: „Między innymi fundacja Karola Cierpicy „Dziękuję Ci za Służbę” przystąpiła do naszego Komitetu. Jest przyczółkiem naszym polskim. Najnowszym naszym zadaniem jest wybudowanie pomnika dla sierżanta Michaela Ollisa w Polsce, oddając mu hołd i szacunek za to co zrobił dla Polski, dla Karola. [..] Mamy nadzieję, że w piątą rocznicę zrealizujemy ten projekt w Polsce, w Warszawie.”

Minister Macierewicz natomiast, zakończył swoje przemówienie takimi słowami: „Jest tutaj pan porucznik Karol Cierpica, który przypomina o czynie żołnierza i o więzach które nas łączą z Armią Amerykańską. Pamiętajcie też o jego wysiłku i jego trudzie, który teraz podjął dla upamiętnienia tamtych chwil i tamtych czasów i tamtego trwającego i dla nas tak ważnego sojuszu polsko-amerykańskiego. A jego osobisty los jest tego najlepszym symbolem. Dobrze by było, żeby nie tylko Polonia i nie tylko Polacy w kraju, ale także wszyscy Amerykanie o tym symbolu i o tej wspólnie przelanej krwi pamiętali, wiedzieli po prostu… Panie poruczniku, serdecznie dziękuję.

W te słowa Ministra włączył się Tadeusz Antoniak: „I zrobimy wszystko, żeby kontynuacja tej walki za wolność naszą i waszą rozpoczęta przez generała Kościuszkę, poprzez generała Pułaskiego, poprzez Eskadrę Kościuszkowską, generała Kuklińskiego, a w drugą stronę właśnie poprzez ten sojusz braterstwa broni sierżanta Ollisa i Karola Cierpicy – była ukazana w tym pomniku. To będzie ten symbol kontynuacji walki za naszą i waszą wolność.”

DSC_0055_view DSC_0617_view DSC_1024_view DSC_0015_view

fot.Michał Jakubowski

Zarząd fundacji

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress